Jasełka - Szkoła Podstawowa im. Józefa Berka w Kamienicy Dolnej

Przejdź do treści

Jasełka

Wydarzenia > 2017/2018

JASEŁKA 2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie scenek, które wydarzyły się ponad dwa tysiące lat temu                 w Betlejem.
Także  w naszej kaplicy, 21 stycznia 2018r. mogliśmy na nowo przeżyć magię Świąt Bożego Narodzenia, dzięki jasełkom wystawionym przez uczniów naszej szkoły. Mali aktorzy wspaniale prezentowali się na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Chór aniołów ustawił się po prawej stronie ołtarza, a  na tle jodełki przystrojonej w białe szydełkowe bombki              i szopki stanęli Maryja, której rolę odegrała Ania Olszowy i   Józef, w  którego wcielił się Aleksander Dobosz. Następnie zjawili się Trzej Królowie w osobach Filipa, Janusza i Antka. Nie zabrakło także pastuszków i sympatycznych diabełków. Urzekły nas starannie dobrane stroje oraz rekwizyty, z którymi wystąpili mali artyści. Sceny wydarzeń betlejemskich  przeplatane były  przepiękną gamą kolęd, a gra dziewczynek na dzwonkach i Antka na keyboardzie  podbiły serca słuchaczy. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych                       i nagrodzony gromkimi brawami. Dla uczniów była to okazja do kształcenia umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną i środowiskiem oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich.
Nad całością czuwała pani Alicja Czapla przy wsparciu nauczyciela muzyki pana Jerzego Wojnarowskiego, którym serdecznie dziękujemy. Wdzięczni jesteśmy rodzicom za  zaangażowanie w przygotowanie strojów, szczególnie pani Ewelinie Hipszer. Dziękujemy małym artystom, którzy dołożyli  wielu starań, aby dostarczyć nam  miłych wrażeń.
L.B.
Szkoła Podstawowa im. Józefa Berka w Kamienicy Dolnej
Copyright by Bati 2012
Wróć do spisu treści